All-State Awards

2018 Division I All-Ohio Football First Team

Trevor Bycznski – Quarterback

Garrett Waite – Wide Receiver

 2018 Ohio Scholastic Soccer Coaches Association All-Ohio Second Team

Hallie Krzys – Midfielder

 2019 OHSAA Wrestling All-Ohio

Shane Heil – 120 lbs (7th place)

 2019 Ohio Association of Track and Cross Country Coaches Indoor Track All-Ohio

Mia Vargo – High Jump (4th place)

2019 Track and Field
Faith Kingsley - Long Jump

Shura Ermakov - 300M Hurdles

 Conference Awards

Softball

First Team

Bridie Bricker

Second Team
Sienna Apel
Ashley Boledovic

Mikhayla Hale

Honorable Mention
Sam Birch

Miah Puchmajer

 

Baseball

First Team

Kade Swisher

Second Team

Sal Rocco

Honorable Mention
Grant Smith

Giano Zuccaro

 Track and Field

Most Valuable Runner
Morgan Jankowski

First Team
Girls 4x800 Relay - Morgan Jankowski, Megan Thai, Kenzie Howard, Shura Ermakov

100M Hurdles - Faith Kingsley

1600M Run - Morgan Jankowski

300M Hurdles - Shura Ermakov

800M Run - Morgan Jankowski

3200M Run - Morgan Jankowski

4x400M Relay - Kenzie Howard, Brooke Kosakowski, Megan Thai, Shura Ermakov

High Jump - Mia Vargo

Long Jump - Faith Kingsley

High Jump - Kai Yee

Second Team
High Jump - Mia Vargo

4x200M Relay - Ian Daugherty, Kyle Rhoades, Zach Eble, Anthoney Miller

300M Hurdles - Ian Daugherty

4x400M Relay - Ian Daugherty, Kyle Rhoades, Zach Eble, Anthoney Miller
Pole Vault - Justin Muchewicz

Honorable Mention
Leah Miclau

Heaven Santiago

Ethan Bradt
Ryan Rivera

Boys Golf 
Honorable Mention- SWC

Ryan Cunningham, Johnny Reilly

Boys Soccer

First Team All-SWC

Brandon Garibotti, Nicholas Ruggiero

Second Team All-SWC

Jacob Roberto, Zachary Zeleznik

Honorable Mention- SWC

Andrew Ruggiero, Constantine Sevastos

Cheerleading

First Team All-SWC

Hope Aurand, MaKenzie Haney, Megan Robertson

Second Team All-SWC

Maura Crayton, Faith Zivkovich

Honorable Mention- SWC

Christina Bachie, Lauren Carver

Football

Offensive Player of the Year - Ohio

Trevor Bycznski

First Team All-SWC

Bryce Agnew, Jared Bycznski, Trevor Bycznski, Garrett Waite

Second Team All-SWC

Dwayne Holland, Omar Siggers

Honorable Mention- SWC

Chase Ivancic, Cameron Siggers

Girls Golf

Honorable Mention- SWC

Kaitlyn Carlson, MacKenzie Haneberg

Girls Soccer

First Team All-SWC

Hallie Krzys

Second Team All-SWC

Molly Hausler

Honorable Mention- SWC

Kelly McCarthy, Makayla Watkins

Girls Tennis

Honorable Mention - SWC

Ellen Barrett, Mackenzie Cornelius

Volleyball

First Team All-SWC

Nicole Peterson

Second Team All-SWC

Daria Khramkova

Honorable Mention - SWC

Lena Cistolo, Kayla Gudel

Gymnastics

First Team All-SWC

Uneven Parallel Bars - Sarah Carpenter

Vault - Sarah Carpenter

Second Team All-SWC

All-Around - Sarah Carpenter

Honorable Mention - SWC

Megan Cullins, Julia Gorman

Girls Bowling

Second Team All-SWC

Emma Diedrich

Honorable Mention - SWC

Alexis Fahl, Laney Fouts

Boys Bowling - Conference Champions
Coach of the Year

Sharon Zeszotek

First Team All-SWC

JT Jackson

Second Team All-SWC

Nick Guzowski, Jacob Rosenberger

Honorable Mention - SWC

Zachary Eble, Gavin Fouts

Boys Basketball

Second Team All-SWC

Dwayne Holland, Lian Levesque

Honorable Mention - SWC

Josh Finkovich, Alex Kvak

Girls Swimming & Diving

Second Team All-SWC

200 Yard IM - Alexis Schuller

500 Yard Freestyle - Alexis Schuller

Honorable Mention -SWC

Abby Calaway, LynnDee Popovich

Boys Swimming & Diving

Second Team All-SWC

One Meter Diving - Caden Dees

Honorable Mention- SWC

Colin Neumann, John Pinzon

Girls Basketball

First Team All-SWC

Kayla Gudel

Second Team All-SWC

Sydney Lantow

Honorable Mention - SWC

Lindsey Seballos, Athena Sevastos

Wrestling - Conference Champions

Most Valuable Wrestler -SWC

Pino Dipierro


Coach of the Year - SWC

Steve Bosko

First Team All-SWC

Pino Dipierro, Shane Heil, Caden Wendling

Second Team All-SWC

Jimmy Paletta

Honorable Mention - SWC

Jack Chapman, Zach Hoessle